zpět na úvod

 
           

 

Dnešním návštěvníkům mnohdy nestačí jen procházky a výlety mezi skalami, či prohlídky hradů, zámků a muzeí. Odpočinek dnes chápeme také jako potřebu aktivně poznávat, intenzivně sportovat, odvézt si domů nějaké adrenalinové zážitky.

V létě křižují Českým rájem linky turistických autobusů, které vás zavezou na ta nejzajímavější místa - a dokonce i s jízdním kolem. Právě cykloturistika je nyní asi nejoblíbenější aktivitou návštěvníků Českého ráje. Desítky a stovky cyklistů na stezkách v celém kraji jsou toho dokladem. I zde platí, že mírná a přívětivá krajina tohoto regionu je pro cyklistiku rodinného typu, tedy bez extrémních stoupání a nebezpečných serpentin, víc než vhodná.

Český ráj je ale spojen s pěší turistikou a nabízí jednu z nejhustěji značených sítí cest v České republice. Jsou tu stovky kilometrů značených turistických tras, které protkávají region křížem krážem. Český ráj nabízí vhodné podmínky i pro rybolov. Ale i pro další sporty, jako je golf či tenis, je zde vytvořeno kvalitní zázemí. Na nejvyšším vrcholu Českého ráje, hoře  Kozákov, můžete provozovat i paragliding. A když zrovna není počasí na cestování, nevadí, využijte množství sportovních hal, stadionů či kryté bazény, které nabízejí zajímavé aktivity.

 
Powered by Cincopa
Powered by Cincopa
     

zpět na úvod

 

 

   

© 1998 - 2018 ubytovani-ceskyraj.com Všechna práva vyhrazena